TBF Sağlık Kurulu Eğitimlerinin Dördüncüsü İstanbul’da Düzenlendi

TBF Sağlık Kurulu tarafından düzenlenen “4. Sağlık Ekibi Çalışanları Eğitim Toplantısı” 18 Şubat Pazartesi günü Crowne Plaza İstanbul Florya Hotel’de gerçekleştirildi.20.02.2019

TBF Sağlık Kurulu tarafından düzenlenen “4. Sağlık Ekibi Çalışanları Eğitim Toplantısı”  18 Şubat Pazartesi günü Crowne Plaza İstanbul Florya Hotel’de gerçekleştirildi.

Toplantıya çeşitli kulüplerde görev yapan ve basketbolcu sağlığı ile ilgilenen yaklaşık 190 sağlık personeli katıldı. Daha önceki toplantıların devamı niteliğinde olan organizasyonda dopingle mücadelede bilgi yenileme, kronik yaralanmalara yaklaşım ve sporcu beslenmesi konularında doktor, fizyoterapist ve masörlerin bilgileri güncellendi.

İlk kez yurt dışı konuşmacıların da görev aldığı toplantıya katılan Belgrad Singidunum Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nenad Dikic, dopingle mücadeledeki güncel yaklaşımlar konusunda sağlıkçıları bilgilendirdi. Toplantının son kısmında teknik ekibin sağlıkçılardan beklentileri ile ilgili bir ilgi çekici bir sunum yapan Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan’ın konuşmasının ardından toplantı sona erdi.


Daha Fazla Haber Göster