İl Temsilcileri


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1968 Ceyhan/Adana doğumlu Abdullah Kutlu, Anadolu Üniversitesi açık öğretim fakültesi ön lisans mezunudur. Kariyerinin büyük bir kısmını BOTAŞ Spor ve Milli Takımlar çatısı altında geçirdi. Sporcu olarak başladı başladığı BOTAŞ Spor Kulübü'nde spor okulları koordinatörlüğü, alt yapı koordinatörlüğü, A takım genel menajerliği ve yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Ayrıca milli takımların çeşitli kategorilerinde kafile başkanlığı ve takım menajerliği yapan Kutlu, 2003 - 2004 yıllarında U20 bayan basketbol takımını üst üste iki yıl Avrupa üçüncüsü olarak madalya almasında önemli rol oynadı.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Mehmet Yunus Bilir, 1977 tarihinde Adıyaman’da doğdu. İlk ve orta öğrenimine Adıyaman’da başlayan Bilir, Lisans eğitimini Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Üniversite yıllarında çeşitli kulüplerde basketbol oynadı. Ardından Adıyaman’da özel okullarda spor koordinatörlüğü yaptı ve 2005 – 2008 yılları arasında 12 dev adam basketbol okullarında antrenör olarak görev aldı. 2008 – 2017 yılları arasında da Adıyaman’da Basketbol İl Hakemi olarak çalıştı. 2014 yılında devlet kurumuna Beden Eğitimi öğretmeni olarak atanmış ve okul sporları il tertip komitesinde basketbol koordinatörü olarak çalışmıştır. 2017 yılında Adıyaman basketbol il temsilcili olan Bilir, evli ve 2 çocuk babasıdır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Feyzullah DEMİRKALE, 1969 tarihinde Afyon doğdu. İlk ve orta eğitimini Afyon'da tamamlayan DEMİRKALE, Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Okul takımlarında ve Afyon'da çeşitli kulüplerde uzun yıllar amatör olarak basketbol oynadı. Bursa bölgesinde uzun bir süre basketbol hakemliği yapan Feyzullah DEMİRKALE, ayrıca 12 DABO antrenörlüğü de yaptı. 22 yıldır Beden Eğitimi Öğretmeni, evli ve 3 çocuk babası.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Erhan Alptekin 1972 yılında Ağrı’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimlerini Ağrı’da aldıktan sonra lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünde tamamladı. 2010 yılında alt yapılarda ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nde başladığı basketbol antrenörlüğü görevine halen devam etmekte. Üç yıldır da basketbol il temsilciliği görevini yürütmektedir.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Ahmet Beşirli, 1972 Giresun’da doğdu. 1995 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Beden Eğitimi bölümünden mezun oldu. Uzun süre il hakemliği yapan Beşirli, 68 Aksaray Belediye Spor Kulübü’nde alt yapı antrenörlüğü de yaptı. Meslek hayatında 23 yılı tamamladı.İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Rafet Demir, 1960 yılında Amasya’da doğdu. 1980 – 1995 yılları arasında Federasyon Hakemliği yaptı. Ayrıca teknik komiserlik, gözlemcilik ve lig temsilciliği gibi görevlerde bulundu. Üç yıl merkez hakem kurulu hakem eğitmenliği yaptı. 2015 yılında basketbol il temsilciliği görevine başlayan Demir, evli ve üç çocuk babasıdır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Yalçın EFE 1953 yılında Elazığ’da doğdu. İlk ve orta eğitimini İzmir’de gördü. Lise eğitimini Ankara’da tamamladı ve Balıkesir Necatibey Eğitim Ens. bitirdi. 1973 yılında Ankara bölgesinde hakemliğe başladı.1978 yılında milli hakem oldu. 1988 de faal hakemliği bıraktı. Mersin Çukurova Basketbol takımında idari menajerliğe başladı. 1989 yılında Ankara PTT-Türk Telekom takımında 2005 sezonuna kadar İdari Koordinatör görevini yaptı. Bu yıllar içinde 4 sezon TBF ligler Kurulunda görev aldı. Daha sonra Ankara Basketbol Kulübünde görev aldı. 2 yıl Ankara Basketbol il Temsilcisi yardımcılığı yaptı. 2010 yılında Dünya Basketbol Şampiyonasında gönüllü olarak görev yaptı.Söğütsen Seramik, Pİ koleji ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi takımlarında idari Menajerlik yaptı.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Soner Yasak 1972 yılında Antalya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada aldı. 2001 yılından beri çeşitli gazetelerde spor yazarlığı yaptı. Halen Akdeniz TV’de program yapımcısı olarak görev almakta olan Yasak, 1992 yılında başladığı basketbol hakemliğini 14 yıl yaptıktan sonra 2006 yılında teknik komiserliğe geçti.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Musa Tunay Demir, 1981 yılında Zonguldak’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Zonguldak’ta tamamladıktan sonra, Kocaeli Üniversitesi Antrenörlük bölümünden mezunu oldu. 2004 – 2006 yılları arasında Kocaelispor, 2007 – 2008 yıllarında Kocaeli Adliyespor,2008 – 2009 yıllarında Zonguldak M. Çelikelliler ve 2009 – 2010 yıllarında Zonguldak D.S.İ. Spor Kulüplerinde basketbol antrenörlüğü yaptı. 2010 yılından beri Ardahan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde çalışmakta.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1982 yılı Ankara doğumlu Volkan Özcan, 2004 yılında Gazi Üniverisitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan mezun oldu. Eğitimi için gittiği Amerika'da Beslenme ve Egzersiz Bilimi üzerine yüksek lisans eğitimini tamamladı.2017 yılında da doktora eğitimini tamamladıktan sonra halen öğretim üyesi olarak çalıştığı Artvin Çoruh Üniversitesindeki görevine devam etmektedir.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Ömer GÖRÜR, 1963 yılında Yozgat 'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Yozgat’da tamamlayan, 1981-1994 yılları arasında 13 yıl İl ve Klasman hakemliği olarak görev yaptı. 2000 – 2015 yıllar arasında Aydın Basketbol İl Hakem Komite Üyesi olarak görev aldı. Aydın Valiliği İl Özel İdaresinde Şube Şefi, Özel Kalem Müdürlüğünden emekli oldu. İl Özel İdaresi Spor Kulübünde Başkan Vekili olarak 3 yıl görev aldı. Klasman hakemliği ve gözlemci olarak basketbolun içinde yer aldı. Evli ve 2 çocuk babası olan Ömer GÖRÜR, Aydın Merkezde 25 yıldır ikamet etmektedir.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Uğur TELLİBAYRAKTAR 1978 yılında Balıkesir’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Balıkesir’de tamamlayan TELLİBAYRAKTAR, üniversite eğitimini Kocaeli Üniversitesi Otomotiv bölümünde aldı. 2001-2004 yılları arasında C klasman basketbol hakemliği yapan Uğur TELLİBAYRAKTAR, 2014 yılı itibari ile B Klasman olarak Teknik Komiserliği yapmakta ve sigorta acentesi olarak hayatına devam etmektedir.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Aydın KÜKNER, 1966 yılında Devrek'te doğdu. Malatya İnönü Üniversitesi Sağlık Eğitimi bölümü mezunu olan KÜKNER, 25 yıldır Basketbol Sporunun gelişmesi için emek harcadı. Okul ve kulüp takımlarında Sporcu ve Antrenör olarak çalıştı. Şu anda Turgut Işık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Acil Sağlık Hizmetleri alanında Uzman Öğretmen ve Alan Şefi olarak görevine devam ediyor.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1966 Batman doğumlu olan Remzi Boztepe, ilk, orta ve lise tahsilini Batman’da aldı. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilgiler bölümünde tamamlayan Boztepe, 1998 yılından bu yanan TPAO bünyesinde topoğraf olarak görev almaktadır. Remzi Boztepe aynı zamanda 1998 yılından bu yana İl temsilciliği görevini de sürdürmektedir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Ali DURĞUT, 1974 yılında Bayburt'ta doğdu. İlk ve orta öğretimini Bayburt'ta tamamlayan DURĞUT, üniversite eğitimini ise Gazi Osman Paşa Üniversitesin ‘de Turizm ve Otelcilik bölümünde tamamladı. Ali DURĞUT, Bayburt Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğünde Halk Oyunları Antrenörü olarak görev yapmaktadır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Aziz TORUN, öğrencilik yıllarında basketbolun içinde sporcu olarak yer almış olup, idarecilik, antrenörlük ve teknik komiserlik görevlerinde de uzun yıllar bulunarak, çeşitli kademelerinde bu ailenin içinde oldu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde çalışan TORUN, bir çocuk babasıdır.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Yaşar Arığtekin 1986 yılında Bingöl'de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Bingöl'de aldı. 2004 yılından bu yana hakemlik ve antrenörlük yapmaktadır. Aynı zamanda Çaytepe Aile Sağlığı Merkezi'nde Acil Tıp Teknisyeni olarak çalışmakta olan ARIĞTEKİN, C klasman teknik komiser olarak da görevini sürdürmektedir.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Sedar Sulak 1984 Bitlis doğumlu olup, ortaokul yıllarında basketbola başladı. 2000-2004 yılları arasında basketbol hakemliği ve basketbol antrenörlük belgesi alan SULAK, 2008-2013 yılları arasında İl Temsilcisi olarak görev yaptı. Serdar Sulak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde Antrenör olarak görev yapmakta.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Bülent Tanesen 1978 Diyarbakır doğumlu. İlkokul tahsilinin bir kısmını Ankara’da bir kısmını Bandırma’da alan Tanesen, ortaokul ve lise eğitimini Bolu'da aldı. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisans eğitimini yine bu üniversitede tamamladıktan sonra 2002 yılında Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görevine başladı ve halen daha bu görevine devam etmektedir. 1998 – 2008 yılları arasında basketbol hakemliği de yapmış olan Tanesen ayrıca çeşitli kulüplerde altyapı antrenörlüğü de yapmış bulunmaktadır. 2010 yılından beri C Klasman Teknik Komiser olarak görev yapmakta.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Kemal Taraşlı, 1985 yılında Burdur'da doğdu. 2004 yılından beri Burdur Gazetesi’nde muhabir olarak çalışan Taraşlı, 2015 yılından beridir de Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencisidir.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Ömer Emre BAYER, 09.01.1964 Edremit'de doğdu. 1975 yılında Pendik İlkokulundan mezun oldu. 1976 yılında Fenerbahçe Spor Kulübünün minik takımında basketbol hayatına başladı. 1977-1982 arası Efes Pilsen küçük-yıldız takımlarında basketbol oynayan BAYER, 1982 yılında Pendik Lisesini bitirdi. 1983 yılında Basketbol Antrenörlüğüne başladı. 1984-1986 yılları arasında Enka Spor Kulübünde basketbol antrenörlüğü yaptı.1986 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdi. 1986-1992 yılları arasında Fenerbahçe Spor Okullarında küçük takım antrenörlüğü yaptı. 1993-1996 yılları arasında Transtürk Fren Donanım Spor Kulübünde antrenör ve yöneticilik yaptı. 1999-2004 yılları arasında Bosch Spor Kulübünde antrenörlük yapan Ömer Emre BAYER, ayrıca yönetim kurulunda da görev yaptı. 2010-2012 yılları arasında C Klasman Teknik Komiserlik yaptı. 2000-2015 yılları arasında Bursa İl Temsilciliğinde Tertip Komitesinde görev yapan BAYER, 1992 yılından beri Bosch Sanayi A.Ş. Ticari Satış Uzmanı olarak çalışmaktadır.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1950 Çanakkale doğumlu olan Murat Firidinoğlu basketbola orta okul yıllarında başladı.1970 yılında Hakem ve Antrenörlük lisanslarını elde etti.10 yıl hakemlik yaptı.1972 yılında Üniversiteler arası Türkiye 2.olan G.E.E. takımında yer aldı.Yerel Liglerde ve Bursa Oyak Renault takımında oyuncu ve antrenör olarak görev aldı.1999 yılından beri İl Temsilciliği görevini yapmaktadır.01/Şubat /2008 yılında ''Osman Solakoğlu Basketbolla Topluma Hizmet ödülünün sahibi oldu.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Gökhan Çağlıyan 1982 yılında Çankırı'da doğdu. Öğrenim hayatı boyunca çeşitli kulüplerde basketbol oynadı. 2004 - 2012 yılları arasında basketbol hakemliği yaptı. Çağlıyan, Çankırı MKE Silah fabrikasında çalışmakta ve 2012 yılında başladığı Teknik Komiserlik görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Serkan Demirdöken, 1985 yılında Gaziantep’te doğdu. 2005 – 2009 yılları arasında Gaziantep’te saha hakemliği yapmıştır. 2009 – 2013 yılları arasında da Edirne’de saha hakemliği yapan Demirdöken, 2013 – 2017 yılları arasında Çorum’da saha hakemliği yapmıştır. 2018 yılında Çorum Basketbol il temsilciliği görevine getirilmiştir.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Bora Tuncay 1968 yılında Denizli’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Denizli’de tamamladıktan sonra 1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde üniversite eğitimini tamamladı. Çeşitli kulüplerde sporcu olarak yer aldıktan sonra hakem komitesi başta olmak üzere çeşitli komitelerde görev aldı. 2009 yılından bu yana da Denizli Basketbol il temsilciliği görevini yürütmektedir.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Erol Çetin 1975 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk ve orta öğretimini Diyarbakır’da tamamladıktan sonra 1996 yılında Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde Spor Uzmanı olarak başladı. 2004 yılından itibaren Salon Amiri olarak halen görev yapmaktadır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1968 yılı Düzce doğumlu olan Musa Keskin, ilk, orta ve lise tahsilini Düzce’de tamamladı. 1989 yılında Marmara Üniversitesi Elektrik İşleri Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 1987-1997 yılları arasında İzmir ve Düzce’de çeşitli kulüplerde oyuncu olarak yer alan KESKİN, Düzce Teknik ve Endüstri Meslek lisesinde Elektrik Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1960 Zonguldak doğumlu olan Gökhan Bilgin ilk,orta ve lise eğitimini Kırklareli ile Edirne'de tamamladı. Okul yıllarında oynamaya başladığı basketbol hayatı yerel liglerde devam etti. Edirne bölgesi hakemi olarak 1985 - 1995 yılları arasında görev yaptı. 1988 yılında başladığı, son on yılını yönetici olarak görev yaptığı özel sektörden 2012 yılında emekli oldu.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Yüksel SAVUCU, 18.03.1968 tarihinde Elazığ 'da doğdu. 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. 1996-1999 yılları arasında Malatya Lisesinde Öğretmen olarak çalıştıktan sonra 1997 yılında Fırat Üniversitesinde Araştırma Görevlisi sınavını kazanarak Yüksek Öğrenime geçiş yaptı. Burada Yüksek Lisans eğitimini, Marmara Üniversitesinde ise Doktora eğitimini tamamladıktan sonra 2012 yılında YÖK tarafından Doç. ünvanı aldı. 15 yıl amatör basketbol oyunculuğu, İstanbul ve Ankara da 10 yıldan fazla basketbol klasman hakemliği yapmıştır. 4. kademe basketbol antrenörlüğünün yanında Üniversitede basketbol dersleri vermektedir. SAVUCU, ayrıca 2014-2015 yıllarında TBF Eğitim Kurulu üyesi olarak da görev yapmıştır. Evli ve 2 çocuk babası olan SAVUCU, halen Fırat Üniversitesinde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Mehmet Bulut, 1976 yılında Erzincan’da doğdu. Bütün öğrenim hayatını Erzincan’da tamamlayan Bulut, 2002 yılından itibaren Milli Eğitim kurumlarında öğretmenlik yapmakta. Basketbolun bütün kademelerinde; oyuncu, hakem, antrenör olarak hizmet verdi. 2017 – 2017 sezonuna kadar bölgesel ligde aktif bir şekilde oyuncu olarak yer aldı. 12 DABO basketbol antrenörü olarak da 2002’den 2017’ye kadar görev yaptı.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Cem CULFA, 17.04.1965 tarihinde Erzurum'da doğdu.18 yıl Erzurum DSİ Spor Kulübünün Basketbol Şube Sorumluluğunu yürüttü. 2009 ve 2010 yıllarında Erzurum Basketbol İl Temsilciliği yapan CULFA, Osman ve Talha adında 2 çocuğa sahip.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Mustafa DÖKMECİ 1968 yılında Uşak'ta doğdu.1993 Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesi mezunu olan Mustafa DÖKMECİ, A ve B Klasmanı hakemliği, B Klasmanı Gözlemciliği ve 2004-2006 yılları arasında Eskişehir il Temsilciliği görevinde bulundu. 2010-2011 Basketbol sezonunda Eskişehir İl Hakem Komitesi Üyesi olarak görev yaptı. DÖKMECİ, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Güven Alkoçak 1973 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Gaziantep’te tamamlayan Koçak 1998 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. Güven Alkoçak 2002 yılından beri Mali Müşavir olarak çalışmaktadır.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

29.04.1980 Giresun doğumlu olan Umut Güven, 2008 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1999 yılında Ordu ilinde düzenlenmiş olan Basketbol Hakem Kursunu başarıyla tamamlayarak aday hakem olarak Giresun ilinde görev yaptı. GÜVEN, 2000 yılında İl hakemliğine terfi etti. 2005 yılında C klasman hakem olarak görev yapmaya başlayan Umut Güven, 2012 yılında İl Hakem Komitesi Başkanlığı görevini yürüttü.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Kutluhan Meydan 1988 yılında Gümüşhane’de doğdu. İlk ve ortaokul eğitimini Gümüşhane’de, lise eğitimini İstanbul Şişli Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamlayan Kutlu, Üniversite eğitimi için Gümüşhane’ye döndü. Şu anda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Gümüşhane Üniversitesi İç Mekân Tasarım bölümlerini okumakta ve aynı zamanda 5 yıldır Gümüşhane Belediyesi’nde Büro elemanı olarak çalışmaktadır. 2 yıl TBF bölgesel ligde kulüp yöneticiliği görevinde bulunan Kutluhan Meydan, 1 yıldır TBF aday hakemi, evli ve 2 çocuk babasıdır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Yakup AKTAŞ 1977 yılında Hakkari’de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Hakkari'de tamamladı. 1985 - 1997 yılları arasında oyunculuk yaptı. 1997 yılından itibaren Basketbol Antrenörlüğü yapmış olan AKTAŞ, 2001 - 2008 yıllarında Klasman Hakemliği, 2014 - 2015 yılında B Klasman Teknik Komiserliği yapmıştır. 2016 yılından itibaren Merkez Hakem Kurulu'nda Hakem Değerlendiricisi görevini yerine getirmektedir.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Melek Banu Mursal 1977 yılında Hatay’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada alan Mursal, üniversite eğitimini de Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi bölümünde tamamladı. İlkokul yıllarında başladığı basketbol oyunculuğuna çeşitli seviye ve kulüplerde devam etti. 1994 yılında basketbol hakemliğine başlayarak bir dönem klasman hakemliği de yaptı.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Fethiye Samancı, 1992 yılında Adana’da doğdu. Çukurova Üniversitesi Spor Yöneticiliği mezunu Samancı, 2016 yılında Iğdır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne Spor Eğitim Uzmanı olarak atandı. 2016 yılında evlendi.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1960 yılında Isparta doğan Murat Sağlamer, Dokuz Eylül Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden (Manisa)1984 yılında mezun oldu. 1985 -1996 yılları arasında Basketbol C klasman hakemliği yaptı. Hakemlik sonrası C Klasman Basketbol Antrenörlüğü yaptı. Halen Isparta Mürşide Ermumcu Ticaret Meslek Lisesi (Adalet Alanı) Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1967 İstanbul doğumlu Cemil İnan Şefkatli, 1978 - 1992 yılları boyunca aktif olarak basketbol oynadı. 1998 - 2002 yılları arasında radyo programcılığı yaptı. 2003 - 2008 yıllarında Fenerbahçe TV'de basketbol programcılığı yaptı. 2008 - 2010 Sports TV'de programcılık yaptı. 2010 - 2013 yıllarında TBF yayın koordinatörlüğü yapan Şefkatli şuanda ticaretle uğraşıyor.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1962 yılı Diyarbakır doğumlu Faysal Aydemir, 1985 yılında hakemlik kursunu bitirdi. 1992 yılında ulusal hakem oldu. 2003 yılında c klasman teknik komiser seminerini tamamladı. 2013 yılında A teknik komiserlik yaparken merkez hakem kurulu üyeliğine atanan Aydemir, evli ve iki çocuk babası.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1986 Kahramanmaraş doğumlu Mustafa Dağlı ilk, orta, lise, üniversite ve lisansüstü eğitimlerini Kahramanmaraş’ta tamamladı. 2008 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi – Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun oldu. 2005 yılında gençlik dernekleri başkanlığı yaptı. Birçok spor branşında antrenörlük belgesi bulunan Dağlı, 2006 yılında basketbol masa hakemliği yapmıştı. 2011 yılında basketbol takımlarıyla il dereceleri elde etmiş ve basketbolun tabana yayılması için birçok projeye imza atmıştır. Maraşgücü Spor Kulübü’nün kurucu başkanlığını yapmış ve halen Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Zekeriya Şahan 1989 yılında Kilis'de doğdu. İlk,orta ve lise öğrenimini Gaziantep'de, Üniversite Lisans eğitimini ise Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Elektrik - Elektronik Mühendisliği dalında tamamladı. Üniversite yıllarında fakülte basketbol takımında yer alan ŞAHAN, 2013 yılında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde memuriyete başladı.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

6 yıl aktif basketbol sporcusu olan Fatih Doğan, 4 yıldır da basketbol antrenörlüğü yapmaktadır. 2018 yılında Karaman basketbol il temsilcisi olarak atanmıştır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Turgay Ukşal, 1988 yılında Kars'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada bitirdi. 2007 yılında Baketbol hakemliğine başlayan UKŞAL, 2012 yılına kadar hakemlik yapıp bu yıldan sonra İl Temsilciliği görevine başladı. Turgay Ukşal, Kars merkezde özel sektörde çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Nihat Pehlivan, 1973 yılında Kastamonu'da doğdu. Eğitim hayatı boyunca okul takımlarında ve kulüp takımlarında basketbol oynadı. Kastamonu merkezde kuyumcu dükkanı işleten Pehlivan, 2017 yılında basketbol il temsilciliği görevine getirilmiştir.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Mehmet Ünal SAĞLAM 1966 yılında Kayseri'de doğdu. İlk ,orta,lise ve üniversite hayatını Kayseri'de tamamladı .1980-1992 yılları arasında aktif oyunculukla birlikte, okul takımlarında antrenörlük yaptı. Askerlik döneminden sonra, il hakemi olarak 1992 yılında hakemliğe başladı. İl hakemi olarak sürdürdüğü hizmeti, 1996 yılında iş hayatının gereği olarak sona erdirmek zorunda kaldı.O yıldan bu yana ilindeki tüm basketbol faaliyetlerini zevkle takip eden Mehmet Ünal SAĞLAM kendi şirketinde çalışmakta olup, evli ve iki çocuk sahibidir.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Veysel Pekdoğan 1966 Kırıkkale doğumlu. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Sınıf Öğretmenliğinde tamamladı. Basketbol hakemliği ve antrenörlüğü yapmış olan Pekdoğan 1998-2003 yılları arasında Fransa’da hakemlik yaptı. 2004 yılından bu yana Kırıkkale İl Temsilcisi olarak görev yapan Pekdoğan aynı zamanda B klasman teknik komiseri olarak görev yapmaktadır.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1982 yılı Almanya doğumlu Enis Gürel; ilk, orta ve lise öğrenimini Kırklareli’nde, lisans eğitimini ise İstanbul’da tamamladı. 2009 – 2017 yılları arasında Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nda spor uzmanlığı yaptı. 2009 yılında basketbol aday hakem kursunu tamamlayarak hakemliğe başladı. Aktif bir şekilde müsabaka gözlemciliği ve basketbol il temsilciliği görevlerini yerine getiren Gürel, evli ve bir çocuk babasıdır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1977 yılı Almanya doğumlu Murat Kaan Eroğlu; ilk, orta ve lise eğitimini Kırşehir’de tamamladı. İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü bitiren Eroğlu, Kırşehir’de Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapmaktadır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1980 Kilis doğumlu Bülent Özdemir; ilk, orta ve lise eğitimini Kilis’te tamamladı. Türkiye Basketbol Federasyonu ailesine 2003 yılında aday hakem olarak katıldı ve ardından il hakemliği, 4 yıl c klasman hakemliği yaptı. 2013 yılında il temsilcisi olarak göreve başlayan Özdemir, Evli ve iki çocuk babasıdır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Cengiz KAHRAMAN, 1956 İstanbul'da doğdu. 1974 yılında İzmit Teknik Lisesi Makine bölümünü bitirdi. Aynı yıl Kocaeli Beden Terbiyesi’nde işe başladı.1976 yılında Kocaelispor takımında basketbola başladı.1976 yılında rahmetli Afif Kayalı tarafından açılan hakem kursuna katılarak basketbol hakemi oldu. Basketbol hakemliğine 1992 yılına kadar devam etti.1992 yılında Turgay Demirel federasyonunda MHK Hakem Eğitim Alt Komisyonunda ve hakem atama kurulunda yer aldı. A Klasman Teknik Komiserlik yaptı ve Türkiye'nin çeşitli illerinde basketbol temel hakem kursu açtı.1974-1996 yılları arası Kocaeli Basketbol İl Temsilciliği Yardımcılığı;1996-2002 yılları arasında Kocaeli Basketbol İl Temsilciliği yaptı.2002-2015 tarihleri arasında Kocaeli Bölgesinde deplasmanlı lig seviyesinde basketbol antrenörlüğü ve menajerlik yaptı.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1976 Ankara doğumlu Hakan Kuşçu; ilk, orta ve lise eğitimini Konya’da tamamladı. Selçuk Üniversitesi Ziraat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra özel firmalarda Satış Sorumlusu ve Bölge Satış Müdürlüğü gibi pozisyonlarda çalıştı. 1999 – 2001 yıllarında İl Hakemliği, 2001 – 2007 yıllarında C Klasman Hakemliği ve 2008 – 2016 yıllarında Teknik Komiserlik, Müsabaka Gözlemciliği, İl Hakem Kurulu Üyeliği gibi görevlerde bulundu. 2016 yılında Basketbol İl Temsilcilisi oldu. Şuanda Final Tarım Ticaret Şirketi’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Kuşçu evli ve bir çocuk babasıdır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Yüksel Çakır, 1967 yılında Kütahya ilinin Tavşanlı ilçesinde doğdu. Basketbola oyuncu olarak başlayan Yüksel Çakır, Hakemlik ve Gözlemcilik görevlerini 2003 yılından beri yerine getirmekte. Çeşitli federasyon faaliyetlerinde federasyon temsilcilisi olarak çalışan Çakır, 2016 yılından beri Kütahya Basketbol İl Temsilciliği yapmaktadır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1970 yılı Aksaray doğumlu Hasan Ali Epik; ilk, orta ve liseyi Malatya ilinde tamamladı. Üniversite eğitimini Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda aldı. 1992 yılından 2001 yılına kadar klasmanda hakemlik yaptıktan sonra 2006 yılında teknik komiser oldu. 2014 yılında Malatya İl Temsilciliği görevine gelen Epik, evli ve bir çocuk babasıdır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Nejdet Çöven, 1962 yılında Tekirdağ'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Bursa Mustafakemalpaşa'da tamamladı. 1986 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi'nden mezun oldu. 1994 yılında Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri alanında doktorasını tamamladı. 2000 yılında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü ve 2018 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümlerini bitirdi. Siirt, Batman, Elazığ ve Manisa’da çalışan Çöven, şu anda İzmir’de çalışıyor. Aynı zamanda Yaşam Koçluğu belgesine de sahip olan Çöven evli ve bir çocuk babası.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

İbrahim Ağılday 1978 yılında Mardin’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Mardin’de tamamladı. Atatürk Üniversitesi’nde Sağlık Yönetimi bölümünü bitirdi ve ardından yüksek lisansını Türk Hava Üniversitesi İşletme bölümünde yaptı. Şu anda Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde İdari ve Mali İşler Müdürü olarak çalışan İbrahim Ağılday, evli ve üç çocuk babasıdır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Osman Öngör DENİZER, 1957 yılında Adana’da doğdu. Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü'nden 2006 yılında emekli oldu. Basketbola okul takımlarında oyuncu olarak başladı. Daha sonra çeşitli kulüplerde idareci olarak yer aldı. 2006-2007 sezonunda Mersin İl hakem komitesinde görev yaptı. Şu an Basketbol İl Temsilciliği görevini sürdürmektedir.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Ümit ÇOLAKOĞLU, 1974 yılında Muğla'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimimi Muğla’da tamamlayan ÇOLAKOĞLU, lisans eğitimini 1995-1999 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda, Yüksek Lisans eğitimini ise ilk yılı İngilizce hazırlık olmak üzere, 1999-2003 yılları arasında Muğla Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Ana Bilim Dalında tamamladı. 3 yıl Muğla Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Şuan Beden Eğitimi Öğretmeni olarak mesleğine devam etmekte.1992 yılından beri oyuncu, klasman hakem ve antrenör olarak basketbolun içinde yer aldı. Evli ve 2 çocuk babası olan Ümit ÇOLAKOĞLU, 1992 yılından beri oyuncu, klasman hakem ve antrenör olarak basketbolun içinde yer aldı.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Medeni AYTUNÇ 1980 yılında Bingöl'de doğdu. İlk,orta ve lise eğitimlerini Muş'ta tamamladı. Basketbol ile ilgili çalışmalar yapan Medeni AYTUNÇ 2011 yılında Muş Alparslan Üniversitesi Otomotiv Teknolojileri bölümünden mezun oldu. 2012 yılında Bingöl ilinde düzenlenen hakemlik kursuna katılarak hakem oldu. 2007 yılından bu yana A.B gençlik projeleri serbest uygulama eğitmeni ve proje uzmanı olarak görev yapmaktadır.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1986 yılı, Nevşehir doğumlu Ahmet Yücel, üniversite eğitimini Niğde Üniversitesi'nde tamamladı. Bu sırada üniversitenin basketbol takımında 4 yıl basketbol oynadı. 2 sezon boyunca bölgesel amatör ligde basketbol oynayan Yücel, şuanda Nar Fikret Aktekin Ortaokulu'nda 8 yıldır beden eğitimi öğretmenliği görevini yerine getirmektedir.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Mustafa Tunç, 1973 yılında Niğde’de doğdu. Eğitim hayatını Niğde’de tamamladı. 1997 yılında Öğretmen olarak göreve başladı. Halen Niğde Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Özgür GÜLEN, 02.09.1975 tarihinde Ordu'da doğdu.İlk, orta ve lise tahsilini burada tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi bölümünden mezun oldu. Ordu ilinde başladığı hakemlik hayatını askerliği süresince Ankara bölgesi ve iş hayatı nedeniyle Bolu bölgesi Klasman hakemi olarak 2004 yılına kadar sürdürdü. Türkiye'nin birçok ilinde grup müsabakaları ve Türkiye Şampiyonalarında hakem olarak görev aldı. Ordu ilinde çeşitli yaş gruplarında antrenörlük yaparak Ordu ili basketbolunu şampiyonalarda en güzel şekilde temsil eden GÜLEN, Ordu Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür ve Spor Biriminde çalışmakta olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Bilgin Korkmaz 1981 yılında Osmaniye’de doğdu. Eğitim hayatını Osmaniye’de tamamladıktan sonra Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atandı. 2000 yılından beri aynı kurumda çalışan Bilgin, evli ve iki çocuk babasıdır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Sabri TERZİ,1981 yılında Rize’de doğdu. Çeşitli kulüplerde basketbol oynadıktan sonra 1995 yılında basketbol hakemliğine başladı. 2005 yılına kadar basketbol hakemliği yapan Sabri TERZİ, 2008 yılından beri İl temsilcisi görevine devam etmektedir.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Mehmet Memiş Güzeldal 1980 yılında Karaman’da doğdu. 2008 yılında Sakarya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yükseokulu’ndan mezun olan Güzeldal, 10 yıldır Sakarya’da özel bir şirkette satış pazarlama, ürün geliştirme ve planlama yöneticisi pozisyonlarında çalışmıştır. 7 yılı klasman düzeyinde olmak üzere 10 yıl boyunca basketbol hakemliği yapmıştır. 2011 – 2018 yılları arasında Sakarya İl Hakem Kurulu üyeliği yapmış ve halen TBF bünyesinde c klasman hakem gözlemciliği yapmaktadır. 2018 yılında Sakarya Basketbol il temsilciliği görevine başlamıştır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Murat Turan, 1974 yılında Samsun’da doğdu. Eğitim hayatından sonra sekiz yıl Beden Eğitimi Öğretmenliği, iki yıl Okul Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.1993 – 2016 yılları arasında Basketbol C ve B Klasman Hakemi olarak görev yaptı. 2009 – 2016 yılları arasında Hakem Eğitimi Bölge Sorumlusu olarak görev aldı. Deaflympics 2017 olimpiyat oyunlarında Spor Direktörü olarak görev yaptı. Halen Samsun İlkadım Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü görevini yürüten Turan, evli ve bir çocuk babası.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Mesut Özdemir, 1989 yılında Siirt'te doğdu. İlk, ortaokul ve lise eğitimini Siirt'te tamamladı. ÖZDEMİR, 2008 yılında kazandığı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü 2012 yılında bölüm birinciliği ile bitirdi. Üniversiteler arası 2. lig basketbol, 1. lig badminton müsabakalarında üniversiteyi temsilen takımlarda yer aldı. 12 Dev Adam okullarında 2 yıl antrenörlük yapan Mesut Özdemir, 2012 yılından itibaren Orgeneral Salih Omurtak Ortaokulunda Beden Eğitimi Öğretmenliği yapmaktadır ve Ağrı Üniversitesi Hareket Anabilim dalında yüksek lisans eğitimi devam etmektedir.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Sercan KORKMAZ, 1983 yılında Sinop'da doğdu. İlk, orta, lise ve üniversite eğitimlerini Sinop'da tamamladı. 19 Mayıs Üniversitesi Sinop Meslek Yüksek Okulu Elektrik bölümünden mezun oldu. 2000 yılında Basketbol hakemliğine başlayan KORKMAZ, 2007 yılından beri Sinop Belediyesinde çalışmakta. Sercan KORKMAZ, evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1977 yılı Sivas doğumlu Yusuf Akın Günaydın; ilk, orta ve lise eğitimini Sivas’ta tamamladı. Üniversite eğitimini Mersin Üniversitesi’nde tamamladı. Sivas Yolspor’da basketbol oynadı ve ardından 1997 yılında aktif olarak Basketbol Hakemliğine başladı. 4 sene C Klasman Basketbol hakemliği yapan Günaydın, 2015 yılından beridir de Basketbol İl Temsilciliği yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Namık Kemal Ergüven 1981 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlkokul ve ortaokulu Antalya’da lise eğitimini Şanlıurfa’da tamamladı. 2005 yılında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi İç Tasarım bölümünden mezun oldu. 2000 yılına kadar Harran Üniversitesi takımında basketbol oynadı. 1997 – 2000 yılları arasında İl Hakemliği yaptı ve 2008 – 2012 yıllarına kadar İl Hakem Kurulu’nda bulundu. 2012 yılında C Kategorisi Teknik Komiserlik yapmaya başlayan Ergüven, 2016 yılından beri aktif olarak B Kategorisi Teknik komiserlik yapıyor.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1984 doğumlu olan Murat Tekinalp, ilk,orta ve lise tahsilini Şırnak’ta aldı. Üniversite Eğitimini ise Dicle Üniversitesi Yüksek Okulunda tamamladı. 1997’den beri basketbol camiasının içinde olan TEKİNALP, Şırnak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde basketbol antrenörlüğü yapmaktadır.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Mehmet Özaltındiş, ilkokul yıllarından itibaren okul takımlarında ve Tekirdağ basketbol alt yapı liglerinde lisanslı sporcu olarak oynadı. 1982 yılında hakemliğe başladı. Milli hakemlik, “C” Klasman hakemliği ve Teknik komiserlik yapan Özaltındiş, bir dönem Tekirdağ Basketbol Hakemleri Derneği’nde başkanlık yaptı. 2017 yılında kamu kurumundan emekli olan Özaltındiş evli ve 3 çocuk babasıdır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1997 yılı Tokat doğumlu Erhan Bozyel eğitim hayatının her kademesini Tokat’ta tamamladı. Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 15 sene özel şirketlerde satış pazarlama ve yöneticilik yaptı. 2. kademe basketbol ve 1.kademe bocce antrenörlük belgelerine sahip Bozyel,7 senedir basketbol antrenörlüğü görevini yürütüyor.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Mahmut Karatay 1971 yılında Dicle'de doğdu. ilk, orta ve lise eğitimini Ergani'de alan Karatay, Üniversite eğitimini Süleyman Demirel Üniversitesinde, Yüksek Lisansı ise Ankara Üniversitesinde tamamladı.17 yıl sınıf öğretmenliği, 5 yıl idari görev, 7 yıldır da öğretim görevlisi olarak çalışan Karatay, yan dal olarak Beden Eğitimi öğretmenliği diplomasına sahiptir. ayrıca 2011 yılından beri Gençlik Spor Kulübü başkanlığını yürütmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1973 yılı Trabzon doğumlu Abdurrahman Semercioğlu ilk, orta ve lise eğitimini Trabzon’da tamamladı. Tüm kategorilerde basketbol oynadıktan sonra basketbol hakemliğine başladı. 2005 yılında Teknik Komiser olarak basketbola hizmet etmeye devam etti. Hakem gözlemciliği ve il temsilciliği görevlerini birlikte yürüten Semercioğlu, Orman Araştırma Müdürlüğü’nde Araştırma Uzmanı olarak görevine devam ediyor. Evli ve üç çocuk babası.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

Hasan Baykın 1967 Uşak doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini Uşak'ta aldı. 1978 yılında başladığı basketbol hayatını çeşitli kulüplerde oyunculuk ve yöneticilik yaparak devam ettirdi. 2011 yılında federasyon temsilciliği görevine getirilmiştir.

İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1976 yılı Kozan Adana doğumlu Tezcan Tokcan; ilk, orta ve lise eğitimini Adana’da tamamladı. Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun oldu. 10 yıldan beri Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde antrenörlük yapan Tokcan, 2017 yılından beri de Van İl Temsilciliği görevlerini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk sahibidir.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

2009 yılında hakem olarak görev yapmaya başlayan Hakan AK, 2012 yılında "C" Klasman teknik komiser olarak basketbol hayatına devam etti. 2016 – 2018 yılları arasında "B" Klasman müsabaka gözlemciliği yapan Ak, 2018 yılında Basketbol il temsilcisi olarak göreve getirilmiştir.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1963 yılında Yozgat’ta doğan Çelebi Dursun; ilk, orta ve lise eğitimini Yozgat’ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu. Ak parti Yozgat kurucu üyelik, il teşkilat ve koordinasyon görevlerini yerine getirdi. Halen tarım ve hayvancılık sektöründe ticaret ile uğraşan Dursun, evli ve iki çocuk babasıdır.


İletişim & Özlük Bilgileri

Özgeçmiş

1956 yılında Zonguldak’ta doğan Adnan Yakut, 12 yaşından beri farklı kulüplerde basketbol oynadı.1986 yılında Hakemlik yapmaya başladı. Ulusal Hakemlik ve C Klasman Hakemlik yaptı. Şu anda B Klasman Federasyon Temsilciği yapan Yakut, 2005 yılından beri de Zonguldak İl Temsilciliği görevini yerine getirmektedir.